سلام دوستان:

جریانی را مرحوم شیخ صدوق و برخى دیگر از بزرگان آورده اند که در دو قسمت برایتان پست می کنم خیلی جالبه از دستش ندین:

قسمت اول:

روزى حضرت امیرالمؤمنین ، امام علىّ علیه السلام در جمع بسیارى از مردم سخنرانى مى نمود؛ در ضمن فرمایشات خود، خطاب به مردم كرد و اظهار داشت :

اى مردم ! پیش از آن كه من از بین شما رحلت نمایم و مرا از دست دهید، آنچه مى خواهید سؤ ال كنید و جویا بشوید تا از علوم من بهره مند گردید.

از بین افراد جمعیّت ، شخصى به نام صعصعه بن صوحان از جاى برخاست و سؤ ال كرد: یا امیرالمؤمنین ! دَجّال چگونه و در چه زمانى خارج مى شود؟

امام علىّ علیه السلام در جواب فرمود: پیش از خروج دجّال ، علائم و نشانه هائى است كه یكى پس از دیگرى ظاهر و واقع خواهد شد، از آن جمله :

مردم نسبت به نماز بى توجّه شده و كارهاى دنیا و امور شخصى را در أولویّت قرار مى دهند، نسبت به امانت بى اعتنا گشته و سهل انگارى مى كنند، دروغ و دروغ گوئى را حلال و توجیه مى نمایند؛ و نیز رباخوارى شایع و عادى گردد.

مردم ساختمان ها را محكم و مجلّل بنا مى كنند، دین و احكام شریعت را با دنیا و اموال آن مبادله مى نمایند، افراد سفیه و بى خرد براى اجراء امور جامعه برگزیده مى شوند، زنان در مسائل مختلف مورد مشورت قرار مى گیرند، دید و بازدید خویشاوندان با یكدیگر قطع مى گردد.

و پیروى از تمایلات و هواهاى نفسانى انجام مى پذیرد؛ و خونریزى ، عادى و ساده گردد، حلم و بردبارى مذموم و به ظلم و تجاوز فخر و مباهات شود.

رؤ ساء و حكماء، اشخاصى فاجر و فاسق باشند، كارگزاران و گردانندگان امور جامعه ، افرادى ظالم و بى باك خواهند بود؛ و عارفان عالم ، نسبت به دین خائن باشند؛ قاریان ، قرآن را وسیله معاش و خودنمائى قرار دهند، شهادت و گواه ناحقّ رایج گردد، تهمت و ارتكاب گناه عادى و ساده باشد.

قرآن را - فقط - زیبا بنویسند و زیبا بخوانند (بدون آن كه توجّهى به معنا و محتواى آن داشته باشند؛ و نیز بدون آن كه در امور زندگى و موقعیّت كارى خود، مورد عمل قرار دهند)، مساجد و عبادتگاه ها مزیّن و مجلّل - ولى بى محتوا - باشد، دل ها از یكدیگر جدا و بلكه مخالف همدیگر گردند، عهد و وفا اهمیّتى نداشته ؛ و زن ها با مردان در امور اقتصادى و تجارى مشاركت نمایند.

طبقه بندی: وجهة الله(امامت)، 
برچسب ها: امام زمان، علائم ظهور، نشانه ها ی اخر الزمان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در پنجشنبه 11 دی 1393 توسط قادر غدیری(طلبه)