سلام دوستان

یک روش جالب مقابله با اسلام هراسی و به تبع پیامبر هراسی این است که ما  نوع زندگی پیامبر صلی الله علیه و آله را به جهانیان معرفی کنیم در این صورت آنان  خودبه خود شیفته پیامبر صلی الله علیه و آله خواهند شد و گرنه با حرکت نا به جا و مقابله به مثل کار به جایی نمی رسد البته منظورم این نیست که ناراحتی خود را هم نشان ندهیم بلکه این گونه فکر نکنیم که داعش کار درستی می کند که اونها رو می کشد

حالا یک نمونه از زندگی ساده اما پرُ از معنویت  ایشان را براتون می ذارم:

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم ساده زیستی را در زندگی برگزیده بود، بیشتر بر روی حصیر می خوابید، داخل پوستِ رخت خواب او از پوشال خرما پُرشده بود، بر پهلوی راست می خوابید و دست راست را زیر صورت قرار می داد. هرگاه از خواب بیدار می شد، به پیشگاه پروردگار به سجده می پرداخت. هرکس وارد خانه اش می شد، وی را احترام می نمود و زیرانداز خود را در اختیارش قرار می داد. آن حضرت هرگز از حضور مهمان برنمی خواست، جز آنکه خود آن شخص برخیزد و برود.
سلمان فارسی می گوید: بر پیامبر وارد شدم، ایشان بر زیراندازی نشسته بود و آن را به من داد و فرمود: ای سلمان! مسلمانی بر مسلمانی وارد نمی شود، و او به عنوان احترام، زیراندازی برایش نمی گستراند، جز آنکه پروردگار او را می بخشاید.

منبع : محمّدباقر مجلسی، بحارالانوار، ج 16، ص 23.

طبقه بندی: وجهة الله(امامت)،  اخلاق، 
برچسب ها: ساده زیستی، خودمانی بودن، مهربانی پیامبر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در چهارشنبه 1 بهمن 1393 توسط قادر غدیری(طلبه)